English Español Français Deutsch Italiano עברית Nederlands اللغة العربية 日本語 Türkçe 汉语/漢語 Ελληνικά Português Suomi Bokmål русский Svenska język Čeština Dansk română България íslenska 韓國語 Bosanski jezik Srpski jezik Hrvatski jezik Ukrainian Tagalog Lithuanian Macedonian Slovenian Hungarian kartuli Catalan Vietnamese Thai Estonian Hindi Maltese Slovenčina Latviešu valoda O'z Gjuha  
Головне Меню
Грати в Тріктрак (Бекгаммон)
Історія гри Тріктрак
Огляд гри в Тріктрак
Найкращі сайты для гри в Покер
Підказки гри в Тріктрак
Правила гри в Тріктрак (Бекгаммон)
   
 

Правила гри в Тріктрак (Бекгаммон)

backgammon

Дошка в Тріктрак має 24 трикутника з перемежованими кольрами (чорний – білий – чорний – білий і т.д.), що називаються точками(points). Дошка розділена на 4 квадранти, кожний з який має 6 ліній. Ви і ваш опонент маєте внутрішню дошку (чи будинок) і зовнішню дошку, що розділені вертикальною секцією – бортом. Після того, як шашка уражена, вона переміщається на борт, і вона може тільки перейти до опонента на внутрішню дошку. Стартова позиція – це початкове розташування шашок. Усього в грі 30 шашок – 15 одного кольору і 15 іншого. На початку гри шашки розставляють у такий спосіб: дві шашки знаходяться на 24 точці кожного гравця, 5 – на 13 точці, 3 – на кожної 8 точці і 5 на кожної 6 точці. Напрямок гри – від внутрішньої дошки (будинку) вашого супротивника до його зовнішньої дошки – до Вашого будинку.







Ціль гри

Ціль гри для кожного граючого – перенести всі шашки у свій будинок, і потім зняти їх з дошки (The Bear Off). Перший гравець, що зняв усі шашки з дошки, вважається переможцем.

Download free software
Play Online Backgammon: tournaments 24/7, you
can play for fun or for real money. Join people from
over the world – Click Here.


Початок гри

На початку гри, обоє гравця кидають по одному кубику. У кого випаде більший номер починає ходити першим використовуючи для переміщення цифри, що випали на двох кубиках.
Якщо ж на кубиках випадають однакові числа – гравці перекидають їх поки вони не будуть різними. Після першого ходу, гравці чергуючись кидають кубики.


Пересування шашок

Шашки увесь час рухаються вперед по колу дошки на кроки відповідні номерам, що випадають на кубиках.
Числа на кожному з кубику означають окремі кроки. Наприклад, якщо в гравця випало 4 і 6, він може пересунути одну шашку на 4 кроки на відкриту точку і другу шашку на 6 кроків на відкриту точку, чи ж він може пережвинуть тільки одну щащку на 10 кроків на відкриту точку, але тільки в тому випадку якщо один із проміжних пунктів (чи четверте чи шосте місце від відправної крапки) також відкриті.
Борт не вважається кроком.


Шашки увесь час рухаються по колу дошки гравця від його зовнішньої частини до внутрішньої чи домашньої частини – будинку.


Шашка може бути переміщена тільки на відкриту точку, ту, котра не зайнята двома чи більш шашками супротивника. Шашка може переміститися на точку на який знаходитися одна шашка супротивника. У цьому випадку шашка супротивника вважається уражена і переміщається на борт.


Що б уникнути перебування однієї шашки на точці, і відповідно не бути ураженим, гравець повинний використовувати кубики для запобігання таких ситуацій. Гравець захоплює контроль над точкою виставляючи на ній дві чи більш свої шашки. Тепер ця точка стає його, і його супротивник не може перейти на таку точку.


Граючий, якщо це можливо, повинний використовувати обидва чисел на кубиках (чи 4 значення при випаданні дубля). Якщо можна походити по номеру тільки з одного кубика, Гравець зобов’язаний зіграти по ньому. Якщо ж, по окремості за значенням кожного кубика можна походити, а обома неможливо, ходити потрібно по більшому номеру. Якщо не можна походити ні по одному із кубиків – Граючий пропускає хід. У випадку дубля, коли всі 4 номери не можуть бути зіграні, Гравець повинний походити стільки разів, скільки це можливо.


Борт

Борт це центральна смуга, що розділяє внутрішню і зовнішню частину дошки, і як тільки шашка попадає на пергородку – вона вибуває з гри поки вона не зможе ввійти у внутрішню дошку опонента.


Вхід шашки з борту

Шашки з борту ставляться відповідно до показання кубиків (наприклад, якщо випало 4, 2, то на поле 23, 21 – білим, і на поле 2, 4 – чорним). Бити шашку не обов’язково. На поле, зайняте двома і більш шашками супротивника, биті шашки не ставляться, а хід пропускається – цугцванг. Якщо ваш супротивник зайняв усі 6 точок на його дошці, ви не можете пересувати шашки на ці місця, поки ваш супротивник не відкриє хоча б одну точку на своїй дошці. Якщо гравець має одину чи кілька шашок на бортику вони усі повинні бути введені в гру поки інші шашки почнуть рухатися. Як тільки всі шашки ввійшли в гру, числа що випали на кістах можуть використовуватися для переміщення шашок які чи ввійшли для будь-яких інших.


«Зносимо» шашки з дошки (The Bear Off)

The Bear Off чи «зносити» усі шашки з дошки (на двір) є фінальний стадією в грі, коли ви зносите шашки з вашої дошки якщо вони досягли будинку, але ви не можете почати процес поки всі 15 ваших шашок не досягли свого будинку. Коли всі шашки вже будинку ви починаєте їх скидати у відповідності номерам, що випали, на кістах. (Наприклад, випало 5, 3: можна зняти по одній білій шашці з полів 3, 5, чи по однієї чорній з полів 20, 22). У процесі виставляння шашок за борт (на двір) гравець може використовувати показання кубиків – одну шашку виставити за борт, а інший просто ходити. Кожен кидок виконується цілком (наприклад, якщо випало 3, не можна ходити на 5). Якщо гравець не може виконати хід, то він або пропускає хід, або виконує хід по одному кубику. Гравець, що перший виставив усі шашки “на двір” – виграє гру.


Подвоєння

У Тріктрак грають по погодженій ставці за точку. кожна гра починається з однієї точки. Протягом гри Гравець, що почуває, що він має достатню перевагу, може запропонувати подвоїти ставки. Він може зробити це тільки на початку його власного ходу і перш, ніж він кидав кісти.

Гравець, якому пропонують подвоїти стаки, може відмовитися, коли він уступає гру і платить одним очком. Інакше, він повинний прийняти подвоєння і грати по новим більш високим ставкам. Гравець, що приймає подвоєння, стає власником кубиків, і тільки він може зробити наступне подвоєння.

Наступне подвоєння в тій же самій грі, називається, переподвоєнням. Якщо гравець відмовляється від подвоєння, він повинний заплатити число очків, що були перед подвоєнням. Інакше, він стає новим власником кубиків, і гра продовжується за подвоєнні попередні ставки. У грі немає обмежень по подвоєнню.


Правило Jacoby

Гаммоны і Бекгаммоны грають без дублів, якщо граючі не запропонують грати з ними. Це правило прискорює гру шляхом виключення ситуацій, коли гравець уникає подвоєння, щоб зіграти в Гаммон. Правила Якоби в основному використовуються в іграх на гроші.


Правила Кроуфорда.

При грі в н-точечный матч, якщо Ваш суперник перед, коли він доходить до (н-1)-ой крапки, по Кровфордским правилах Вам не дозволене використовувати дублювання кіст у поточній грі.


Recently written and posted Backgammon Articles:

A Short BackgammonMasters Website Review
Their backgammon program can be downloaded from the website and it is very easy and fast to install, it does the needed updates on its own and selects that language automatically, if your language is available….
Written by Ovid Homer Sunday, June 07, 2009

Hypergammon – Discover the Attractiveness of a New Backgammon Version
Even if it is a game where experience is very important, the surprise element of the backgammon game makes it so tempting….
Written by Audley Torgerson Monday, June 01, 2009

Can you Read This?
Skip to toolbar